Dijital Reklamcılık

Anasayfa » Dijital Reklamcılık

Dijital reklamcılık, web siteleri ve benzer dijital platformlar üzerinde gerçekleşen marka pazarlama faaliyetlerini kapsar ve bu her markanın en fazla önem vermesi gereken stratejiler arasındadır. Ancak 2020’de yapılan araştırmaya göre markaların %45’i planlı bir dijital pazarlama stratejisine sahip değil. Stratejik bir yaklaşımla hareket eden markalar, bu konuda plana sahip olmayan markalara göreyse %313 daha fazla başarıya sahip. Rakamlar kuşkusuz çarpıcı… İşletmenize özel dijital reklamcılık stratejisiyle %313 daha fazla güç çarpanına sahip olmaya hazır mısın?

Kitleni tanı, hedefle ve kazan

Dijital reklamcılık stratejisini özetleyen sihirli üç kavram: Kitle tanımlama, hedefleme ve kazanma. İşte dijital pazarlama bütçenizi verimli kılmanın sihirli modeli bu üçgen içerisinde gerçekleştirilen detaylı ve titiz çalışmaların ürünü. Bu süreç içerisinde markaların hitap ettiği kitleyi tanımak en kritik noktalar arasında. Bunun için markanın analitik verilerinden satın alma yolculuğu verilerine kadar mevcut pazarlama sinyalleri üzerinde bir ön çalışma yapılır. Daha sonra rakip analizleri, reklam kanalı seçimleri ve profesyonel reklam öğeleriyle maksimum fayda sağlayacak strateji şekillendirilir.

Sosyal medya reklamları: Facebook, Instagram, TikTok

dijital reklamcılık bursa

Dijital reklamcılık alanındaki en etkili kanalar arasında kuşkusuz sosyal medya platformları var. Hem marka bilinirliği hem de ürünlerin keşfedilmesini sağlayan reklam modellerinin yanı sıra etkili sıklık stratejisinin çalıştırılması açısından da önemlidir. Bu sayede ilk kez etkileşime geçilen potansiyel müşterilerin tercih ettikleri sosyal medya kanalında, yeniden yakalanması ve müşteriye dönüştürülmesi sağlanır. Böylece markanızla etkileşime geçen satın alma niyetindeki müşteri adaylarını rakiplerinize kaptırmadan satışları arttırmanız hedeflenir.
Facebook Ads: Facebook’ta en çok zaman harcayan 4.ülke Türkiye. Reklamlar sayesinde Facebook kullanıcıları yeni ürünler keşfettiklerini söylüyor.
Instagram Ads: Türkiye’de 44 milyon kullanıcıya sahip platform en çok tercih edilen sosyal ağlardan biri. Bu durum dijital reklamcılık açısından Instagram’ı vazgeçilmez yapan bir neden.
TikTok Ads: Ülkemizde önemli bir konuma yükselmeye başlayan TikTok, Türkiye genelinde 26 milyon kullanıcıya sahip. Türkiye, TikTok’u en çok kullanan 9.ülke konumunda.
Bu rakamlar, dijital reklamcılıkta sosyal medya kanallarının önemini işaret eden bazı veriler. Üstelik her platform gelişmiş hedefleme seçeneklerine sahip. Bu da dijital reklamlarda başarılı olmayı sağlayan bir özellik.

Aramanın gücü: Google Ads

Dijital reklamcılık alanında Google, özellikle arama ağıyla mükemmel sonuçlara ulaşmanızı sağlayan bir altyapısı var. Müşteri yolculuğunun her aşamasına özgü reklamlar tasarlamanızı sağlayan Google Ads, dijital reklamcılık avantajlarını en iyi şekilde hissettiren özellikleriyle pazarlamacılar için kuşkusuz ön planda. Ayrıca yeniden pazarlama kampanyalarına, binlerce web sitesinin ortaklığıyla oluşan görüntülü reklam ağı gibi farklı kampanya modelleriyle işlevsel bir reklam kurgusu oluşturmaya imkan sağlar.

Video reklamları: Youtube

Youtube, marka bilinirliğinden satın alma davranışını etkilemeye kadar birçok açından pazarlama faaliyetlerine katkı sağlayan bir platform. Türkiye’de 18-24 yaş arası kullanıcı %84 gibi yüksek bir oranı Youtube’da çok aktif. Bu nedenle özellikle gençleri hedeflemek isteyen markalar açısından Youtube video reklamları olmazsa olmazlardan biri. Youtube reklamlarında başarılı olmak için başarılı bir prodüksiyona ihtiyacınız olduğunu asla unutmayın. Youtube reklam trendlerine ve pazarlama hedeflerine göre değişkenlik arz eden prodüksiyon ilkelerine dikkat ederek hazırlanan reklamlarla başarılı etkileşimlerin yolunu açmak mümkün.

Dijital reklam stratejinizi start verelim!

Marka bilinirliği veya ürün satışları gibi farklı pazarlama hedefinize uygun dijital reklam stratejisiyle kısa sürede kitlenize ulaşarak hedeflerinizi yakalamaya başlayın. Ölçüm, optimizasyon, A/B testleri ile en doğru sonucu ulaşmaya yönelik çalışmalarımızla bütçenizin verimliliğini sağlamak ve markanızı büyütmek önceliklerimiz arasında.

Whatsapp
Regulus Dijital
Regulus Dijital
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1