SEO

Anasayfa » SEO

Şık bir web sitesine sahip olmanız, sektörünüzdeki en iyi web sitesi tasarım ödülünü almanızı sağlayabilir. Ama ödüllü bir web sitesi markanızı arama motorlarında görünür hale getirmez. Bunu sağlamak için SEO stratejisine ihtiyacınız var ve bu konuda profesyonel çözümlerden yararlanmanızın önemi büyük.

Sektöre özel stratejiler, doğru adım ve uygulamalar ile sektörünüzde hak ettiğiniz yeri almanızın şimdi zamanı! Peki nasıl?

 

SEO ile Yükselişe Geçmek

Ne yapılırsa yapılsın hedef kitlenize ulaşamadığınız zaman yüksek satış rakamlarına ulaşmanız da mümkün bir durum değil. Yapmanız gereken profesyonel bir SEO hizmeti ile gerçek sonuçlar almanızı sağlayan bir arama motoru optimizasyonu çözümünden yararlanmak. Evet, hedef trafik artışı değil nitelikli trafik artışı… Bunun diğer bir anlamı gerçek sonuçlar getiren ve müşteri adayı olma potansiyeli yüksek kullanıcıları markanızla tanıştırmak.

Unutmayın ki bir marka için herkes trafik artışı garantisi verebilir. Peki önemli olanın yekpare web sitesi trafiği olmadığını, trafik profilinin kalitesine odaklanmak gerektiğini daha önce size söyleyen oldu mu? Artık neyin markanız için daha önemli olduğunun farkındasınız.

Kitlenize Özel Stratejileri ve Kurgular

Artık gerçek bir SEO başarısı için hedef kitlenizi anahtar kelime bazında seçmeniz yeterli değildir. Daha fazlasını yapmak için personalar oluşturarak hedef kitlenizi segmente etmeniz ve daha sonra özelleştirilmiş mesajlar, teklifler ve sunumlarla müşteri profilinize özgü çalışmalara imza atmanız gerekir. Dolayısıyla bir anahtar kelimede yükselmenin önemi kadar sitenize ulaşan potansiyel kitlenin müşteri adayına olarak kazanımı da önemlidir. İşte tam da bu noktada yeni nesil site içi SEO yaklaşımları ile nitelikli trafiği lead’e dönüştürme stratejileri devreye almaktan başka bir çare söz konusu değil.

Site İçi SEO: Hem Teknik Hem Taktik SEO

Site içi SEO, teknik bakımdan sitenizin sağlığını iyileştirmeye odaklı sığ bir yaklaşım değil. Elbette sitenizin arama motorları yönergelerine uyumlu hale getirilmesi önemlidir. Ama artık pek çok web sitesi hem mobil uyumlu hem de kodlama itibariyle iyi performans gösteren bir yapıya sahip. Yine de teknik ve kullanıcı deneyimi açısından kontrol edilip varsa hataların optimize edilmesi bir gereksinim. Bu noktada teknik sorunların çözümüne yönelik öncelik listesi yapılarak hızlıca çözüme kavuşturulabilir.

Site içi SEO’nun taktik kısmında markayla temas kuran kitlenin müşteri adayına dönüştürülmesine ait stratejiler ön planda. Buna site içerisindeki link inşasından hizmet/ürün yazılarının kalitesine, bülten kayıtlarından banner ile markanın tekliflerinin potansiyel kitle tarafından hızlıca fark edildiği detaylar dahil. Bu noktada hedef kitlenizi etkilemek üzerine inşa edilmiş otoriter bir blog olmazsa olmaz stratejiler arasında.

İçerik Pazarlamada Kritik Durak: Blog

SEO çalışmasının en değerli aşamalarından biri, içerik yönetimidir. Bunu yaparken birden fazla adımdan söz etmek mümkün. Ancak ön planda yer alması gereken stratejiler, blog üzerine inşa edilmesi gerekir. Sektörde otoriter bir blog sahibi olmanızın hem hedef kitleniz hem de marka imajınız üzerindeki etkileri birçok yeni müşteri kazanmanıza yardımcı olur. Markanızın bilinmesine ve güven duyulmasına blog yayınları ile olumlu katkı sağlamaya hazırlanın!

Site Dışı SEO: Uçuşa Geçiren Strateji

Site dışı SEO, link inşasına dayanan ve SEO’daki başarının anahtarlarından biri olarak önemsenen kritik bir viraj. Kritik çünkü arama motorlarını manipüle etmeye yönelik her link markanıza zarar verici  negatif bir çarpana dönüşür. Bu gibi bir etkiye maruz kalmamak için sektörünüze özel link alımları yapmamıza izin vermeniz yeterlidir. Tanıtım yazılarından bültenlere kadar doğal link inşası çözümleri ile risksiz bir şekilde arama motorlarında hak ettiğiniz yere ulaşmaya hazır mısınız?

Whatsapp
Regulus Dijital
Regulus Dijital
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1